Fioletowy gęsty koktajl kokosowo-jagodowy

Upały nie odpuszczają, więc aby się schłodzić wrzucam pomysł na ekspresowy owocowy smoothie. Wystarczy 5min i już możemy delektować się orzeźwiającym napojem. Korzystajcie z dobrodziejstw lata, bo czas szybko ucieka i zanim się spostrzeżemy, a zawita do nas jesień! 

Kocham roślinność i wszelkie kwiaty, bo z wykształcenia jestem ogrodnikiem i projektantem ogrodów. To moja wielka pasja, choć nie mam obecnie możliwości i okazji realizacji tego marzenia.  Na szczęście mogę podziwiać naturę i jej różnorodność na wiele sposobów, m.in.kupując kwiaty na targu i podziwiając je potem w domu.

 Lato to czas kwitnienia wielu bylin. Na ZATRWIAN WRĘBNY (Limonium sinuatum) zwróciłam już dawno swoją uwagę. Idealnie zdaje egzamin w miejskich ogrodach, bo ma małe wymagania wodne i glebowe. Latem nie musimy non stop latać z wężem ogrodowym, by ratować go przed upałem i suszą. Świetnie sam daje sobie radę. Wymaga jedynie stanowisk słonecznych. Jego kolejną zaletą jest trwałość kwiatów i możliwość ich suszenia. Wystarczy na kilka dni powiesić pęczek kwiatów do góry łodyżkami w przewiewnym miejscu.  Baldachy małych kwiatuszków najczęściej możemy dostać w białym, różowym, niebieskim, łososiowym i  żółtym kolorze. Możemy wykorzystać go do letniego wazonu czy jesiennych kompozycji z suszonych kwiatów.

Cudownie jest cieszyć się latem - jego słodkimi owocami i kolorowymi kwiatami :-)

Składniki: 
  • 200g jagód
  • 150ml mleczka kokosowego (gęsta część)
  • 6 daktyli 
Wykonanie:
Przed zmiksowaniem wszystkich składników, warto schłodzić w lodówce mleczko kokosowe. Po kilku godzinach będzie bardziej gęste i orzeźwiająco chłodne.


Przepis dodany do akcji: 
Uczta pod gołym niebemZ dziećmi i dla dzieciCoco Dreams
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...