Loving Hut czyli kuchnia wegańska w Warszawie

Jakiś czas temu miałam okazję przejść się po centrum Warszawy, trochę pozwiedzać i przy okazji sprawdzić co dobrego wegańskiego dzieję się w stolicy. Nogi zaprowadziły mnie do baru wietnamskiego "LOVING HUT" mieszczącego się na al.Jana Pawła II 41. 
Bar wygląda dość niepozornie, kilka stolików w środku i na zewnątrz. Skromnie urządzony w stylu zwykłego baru mlecznego. Na końcu sali znajduję się lada i wydawka z surówkami oraz napojami. Obsługiwał mnie miły chłopak pochodzenia azjatyckiego. Zarówno na ladzie, jak i powyżej znajdowały się wydrukowane zdjęcia potraw, z ich opisem i ceną, co ułatwiało wybór. A był on bardzo duży, chyba nawet za duży ;-) 


W menu znajdują się liczne specjały kuchni wegańskiej: spring rolls, zupa pho,różne opcje smażonego makaronu czy ryżu, dania z wegańskim mięsem, tofu przyrządzone na wiele sposobów i ciasto wegańskie.  

Po dłuższym czasie niezdecydowania, postawiłam na wietnamskie smażone sajgonki z makaronem ryżowym posypanym orzeszkami ziemnymi i zestawem surówek, polanym sosem z awokado. Cena: 16zł 

Myślę, że cena adekwatna jak na taką dużą porcję. Spring rolls były pyszne, makaron ryżowy posypany prażonymi fistaszkami nabrał nowego nieznanego mi dotąd smaku i aromatu, a świeże surówki polane przepysznym zielonym sosem były bardzo smaczne. 
Na co dzień nie jadam zbyt dużej ilości smażonych potraw, jednak danie było bardzo dobre, więc mogę je wszystkim polecać z czystym sumieniem.
 
Przy drzwiach na regale znajdowały się książki, czasopisma i gazety, które umiliły mi czas samotnego posiłku. Bar pomimo dość skromnego wyboru, okazał się dobrym wyborem. Było czysto i schludnie, ciekawe i orientalne pozycje w menu zachęcały do skosztowania, a ich ceny były przystępne.
 Nie jest to może miejsce do długich spotkań czy wypadu na kawę z przyjaciółmi , ale w sam raz, by skoczyć na szybki obiad pomiędzy zakupami oraz innymi sprawami do załatwienia.
Polecam  dania "LOVING HUT",  tym którzy chcą spróbować czegoś wegańskiego w azjatyckiej wersji!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...