Kosmetyczni ulubieńcy - Bezfluorowa wegańska pasta Dabur Herbal i super miękka szczoteczka do zębów Curaprox


O tym, że FLUOR JEST SZKODLIWY DLA ZDROWIA mówi się nie od dziś, dlatego w ślad za tą informacją postanowiłam zmienić swoją pastę do zębów. Do tego czasu używałam zwykłych sklepowych typu Blend-a-Med czy Signal, ale po przeczytaniu pewnego artykułu o tym, że zarówno dzieci jak i dorośli nie powinni używać past, żeli i płukanek do ust z fluorem, postanowiłam poszukać ziołowej i bezpiecznej alternatywy. 
W sklepach jest mnóstwo ziołowych past, do których można bardzo szybko się przekonać. Są one równie skuteczne i przyjemne w smaku niż te tradycyjne.
 
Udało mi się zmienić nie tylko pastę do zębów, ale również szczoteczkę, a to dzięki mojej przyjaciółce (dzięki Werka! :-D), która sprezentowała mi jedną. Od tego czasu tylko tej szczoteczki używał i sukcesywnie namawiam do niej moją rodzinę i kolejnych znajomych. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakiej ZIOŁOWEJ PASTY  i SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW obecnie używam,  to zapraszam do lektury!
 AJURWEDYJSKA WEGAŃSKA PASTA DO ZĘBÓW Z WYCIĄGIEM Z NEEM 
 firmy Dabor Herbal
Opis i działanie:
Głównym składnikiem tej bezfluorowej pasty do zębów jest WYCIĄG Z DRZEWA NEEM, który  ma właściwości antybakteryjne. Pomaga wzmacniać i chronić zęby oraz dziąsła, posiada działanie wybielające, usuwa osad, kamień nazębny oraz inne przebarwienia, a także wzmacnia zęby. Pasta ta jest szczególnie polecana osobom, którym którym dokuczają krwawienia z dziąseł, ponieważ jest ona niezwykle delikatna, ale zarazem skuteczna. Preparat nie zawiera w swoim składzie środków chemicznych, cukru ani słodzików. Bardzo dobrze czyści i przyjemnie odświeża.

Skład 100ml pasty:
Calcium Carbonate (Derived from Chalk), Aqua, Glycerin, Sodium Lauryl Sulfate (Derived from Palm Oil), Flavour, Carrageenan, Azadirachta Indica (Neem), Sodium Silicate, Sodium Saccharin, Herbal Extract (Derived from Anacyclus Pyrethrum, Acacia Arabica, Mimusops Elengi, Symplocos Racemosa, Syzygium Cumini), Chlorophyllin (C. 75810).

Cena: 13-15 zł

 AJURWEDYJSKA WEGAŃSKA PASTA DO ZĘBÓW Z WYCIĄGIEM Z BAZYLII
 firmy Dabor Herbal

Opis i działanie:

Głównym składnikiem tej pasty jest olejek z Tulsi - hinduskiej bazylii, który wspiera  pożyteczne bakterie w jamie ustnej, a także działa przeciwalergicznie, przeciw-ropnie i tonizująco. Dzięki temu jest szczególnie polecana osobom borykającym się z PARODONTOZĄ.  Usuwa osad z płytki nazębnej, przywracając biel zębom bez udziału sztucznych środków ściernych i kwasów. Przyjemnie i delikatnie odświeża oddech, choć jego działanie grzybobójcze (14 gatunków grzybów, w tym candida albicans), bakteriobójcze (staphylococcus aureus i salmonella), przeciw-roztoczowe oraz przeciw-pierwotniakowe jest bardzo silne i skuteczne .Jest delikatna dla dziąseł i wzmacnia układ zębny.


Skład 100ml pasty: 
calcium carbonate (derived from chalk) aqua, glycerin, sodium lauryl sulfate (derived from palm oil), gum carrageenan, sodium silicate, ocimum basilicum (basil), sodium saccharin, herbal extract (derived from anacyclus pyrethrum, acacia arabica, mimusops elengi, symplocos recemosa, syzgium cumini), natural flavour (comprising of various essential oils).

Cena: 13-15 zł ULTRA SOFT 5460 CS  SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW 
firmy Curaprox


Opis i działanie:
Szczoteczka ultra soft jest niesamowicie miękka i precyzyjna, a to za sprawą 5460 drobnych, jednopęczkowych i nienasiąkliwych wodą WŁÓKIENEK CUREN o grubości 0,10mm. Delikatnie masuje dziąsła, uodparniając ich strukturę, co przekłada się na zmniejszenie obrzęku i likwidację stanów zapalnych. Posiada małą główkę, dlatego doskonale i gruntownie czyści oraz usuwa płytkę nazębną nawet z trudno dostępnych miejsc. 

Cena: 15-18 zł (Kupując w internecie w opakowaniu po kilka sztuk cena jest niższa)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...