Kosmetyczni Ulubieńcy - Ziołowa koloryzacja Naturalną Henną Khadi


Dzisiaj kilka słów o mojej  NATURALNEJ KOLORYZACJI HENNĄ firmy Khadi, którą stosuję już od prawie roku w domowych warunkach. Od dobrych kilku lat nie farbuję włosów tradycją farbą. Używałam do tej pory koloryzującego żelu firmy ArtEgo, z którego byłam dosyć zadowolona bo oparty na kilku olejach nie niszczył mocno włosów. Jednak do jego zastosowania była potrzebna słaba woda utleniona, a ona jednak wnika w głąb włosa powodując jego osłabienie. 
Moje włosy szybko rosną i odrost  pojawia się u mnie już po miesiącu. Nie mam tyle czasu by każdego miesiąca jeździć do fryzjera na koloryzację włosów, dlatego szukałam czegoś jeszcze bardziej przyjaznego włosom z możliwością zastosowania w domu. 
Na szczęście odkryłam ziołową Hennę Khadi, która świetnie sprawdza się na moich włosach i bardzo sobie ją chwalę.  Jeśli wy również poszukujecie takich przyjaznych dla Waszych włosów kosmetyków, to serdecznie zapraszam na moją recenzję! Warto wypróbować samemu, bo koszt zastosowania ziołowej henny jest zdecydowanie TAŃSZY niż tradycyjna koloryzacja u fryzjera a powinniście być ZADOWOLONE Z EFEKTU :-)
ZIOŁOWA HENNA firmy KHADI w odcieniu "CIEMNY BRĄZ"
Skład zestawu:

  • henna w proszku
  • rękawiczki
  • czepek 
  • instrukcja użycia
Opis i działanie:
Henna Khadi nie zawiera KONSERWANTÓW, SZTUCZNYCH BARWNIKÓW i WZMACNIACZY KOLORU, UTLENIACZY i innych CHEMIKALIÓW. Jest oparta wyłącznie na naturalnych składnikach i ajurwedyjskich ziołach. Odcień "Ciemny Brąz" nadaje  włosom ciemną czekoladową barwę o chłodnej tonacji. 

W przypadku bardzo jasnych i siwych włosów poleca się zastosowanie dwustopniowej metody koloryzacji z użyciem w pierwszej kolejności Naturalnej Henny Khadi a dopiero potem Henny o odcieniu Ciemnego Brązu.

Jeśli nakładamy Ciemny Brąz na ciemny kolor włosów od razu uzyskujemy upragnioną barwę. W zależności od intensywności koloru jaki chcemy uzyskać, skracamy bądź wydłużamy czas aplikacji henny. Uzyskujemy piękny, zdrowy brązowy kolor oraz blask. 
Sposób użycia:
Hennę rozrabiamy z ciepłą wodą tworząc gęstą papkę. Zakładamy rękawiczki - nie polecam tych z zestawu, bo spadają z rąk! Hennę nakładamy od razu po rozrobieniu od karku, kierując się w górę aż do czubka głowy. Po nałożeniu dokładnie masujemy palcami głowę i całe włosy, aby farba dokładnie je pokryła. Nakładamy czepek i zamiast użycia ręcznika, zdecydowanie polecam owinięcie głowy dodatkowo folią spożywczą. Pod wpływem ciepła farba robi się rzadka i spływa po karku przez co możemy poplamić ubranie, więc aby temu zapobiec owijamy ciasno czepek dodatkowo folią spożywczą. Po tym zabiegu nie ma konieczności zakładania ręcznika, bo jest to niewygodne - spada nam z głowy, a folia wystarczająco dobrze będzie utrzymywać wysoką temperaturę potrzebną do koloryzacji.

Hennę pozostawiamy na co najmniej 1 godzinę (standardowo 1,5h, max 2h) i spłukujemy bardzo dokładnie wyłącznie ciepłą wodą.  Czeszemy włosy - może pojawić się problem bo włosy są szorstkie ,ale jest to zjawisko normalne. Następnie suszymy i układamy włosy. Nie używamy żadnych szamponów ani odżywek! Kolor pogłębi się max po 3 dniach. 

Opakowanie henny Khadi wystarcza na 2 koloryzacje w przypadku krótkich włosów lub 1 koloryzację włosów średnich, długich lub bardzo długich. 

Skład:
Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Eclipta Alba (Bhringaraj), Azadirachta Indica (Neem)

Cena za opakowanie:
29-35zł 

!!UWAGA!! 
Należy pamiętać, że po opłukaniu włosów przez 24-48h nie można używać żadnych środków pielęgnacyjnych (szampony, odżywki, oleje) czy stylizujących (żele, lakiery), by henna mogła dobrze połączyć się z włosem a kolor się jeszcze bardziej pogłębił. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...